Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סוגי פרגולות – אלומיניום עץ חשמלי ועוד

סוגי פרגולות אלומיניום ועץ – מדינת ישראל ידועה באהבתם של תושביה לפרגולות. כן, כן דבר זה נובע מכמה סיבות כמו מזג האוויר הלוהט בקיץ והקריר בחורף ואהבתם העזה של התושבים לבילוי באוויר הפתוח. אז מה תצטרכו לדעת לפני רכישת הפרגולה האולטימטיבית עבורכם. המשיכו לקרוא…

שימו לב, במידה והחלטתם להתחדש בפרגולה לחצר הבית או שמא למרפסת שלכם, ישנם מס' דגשים חשובים שעליכם לשים לב אליהם וזאת כדי לוודא שהפרגולה שלכם תהיה מתאימה בדיוק לצרכים שלהם, חוקית, קלה לתחזוקה ואסתטית.

בונים פרגולה? המידע הבא בשבילכם

נתחיל עם בשורה משמחת, בעבר מדינת ישראל דרשה קבלת היתר מיוחד עבור בניית פרגולה אך כיום, הדבר השתנה כאמור ואין צורך בקבלת היתר זה. כל זאת בתנאי שבנייתה עומדת בתנאים מסוימים כמו סוג כיסוי, מיקום- יש לוודא מבעוד מועד שקיימת גישה קלה וחופשית להעברת חומרי הבנייה, גודל, משקל וכו…

חומרי הגלם מהם עשויה הפרגולה

מרבית הפרגולות יהיו עשויים מעץ כחומר גלם מרכז, וזאת מהסיבה הפשוטה, הוא במעט יקר יותר מאלומיניום , קל לתפעול, שומר על חום וקור ומשמש כחומר גלם קשיח ועמיד. מעבר לכך, ישנן פרגולות הבנויות מאלומיניום וגם כאן יש את יתרונות החומר. האלומיניום קל יותר לעומת העץ מבחינת משקל, בזמן שאת העץ צריך לתחזק מפעם לפעם, האלומיניום מצריך שטיפה בלבד, מבחינת נזקי מזג האוויר, העץ פחות עמיד מאלומיניום ועל כן יש לקחת זאת בחשבון.

פרגולה מאלומיניום

שימו לב, נתחיל מהסוף, פרגולה מאלומיניום עלולה להיחשב למראה פחות אטרקטיבי ומשתלב עם חצר הבית וזו מעצם חומרי הגלם שלה, לאלומיניום מראה מעובד ותעשייתי אולם יהיו כאלה שיתחברו לסגנון, בעיקר עם העיצוב הכולל של הבית הוא בקו זה. בימינו, הפרגולות הללו מקבלות במה רחבה יותר ועל כן הפכו להיות מצרך נפוץ בקרב הישראלים. חומר האלומיניום מקנה את האפשרות לעצב את המוצר הסופי כרצונכם על פי צבע, צורה וכו'… כפי שציינו מעלה, אלומיניום כחומר גלם, דורש פחות "תעסוקה" ותחזוקה לעומת העץ. למעשה, פרגולות מאלומיניום ממורכבות מקורות מקבילות וסרגלי הצללה מלבניים שיקבעו את רמת ההצללה אותה תרצו לייצר.

אם כבר דיברנו על טכנולוגיה… את הפרגולה תוכלו להתקין עם מנגנון חשמלי ובכך למעשה לבחור בעצמכם מתי לסגור ומתי ולפתוח אותה ובכך תוכלו להיות ממנה בכל ימות השנה.

סוגי פרגולות

מעוצבות- כיום, ניתן למצוא בשוק מגוון פרגולות בעיצובים שונים, ניתן להוסיף לכל אחת מהן מעין "חצאית" שתקיף אותה- בדרך כלל תהיה בחניה של רכב.

פרגולה עם הצללות- במידה ואתם אוהבים לשבת בחצר הבית גם בימי החורף הקרים, תוכלו לבחור וליהנות מפרגולה עם הצללה שמטרתה היא להגן עליכם הן מפני השמש הקופחת והן מפני הגשם בחורף.

פרגולה פתוחה- במקרים אלה, הפרגולה תשמש לנוי בלבד, תגיע ללא הכיסוי העליון. במקרים אלה, הפרגולה לא תאפשר שליטה על כמות הצל אך כן תעניק אוורור בעיקר.

פרגולות חשמליות

כפי שהטכנולוגיה מתקדמת בכל דבר בחיינו, כך גם בענף הפרגולות, אנו גאים להציג לכם את הפרגולות החשמליות. הפרגולה לכשעצמה קיימת לצורך ישיבה מחוץ לחלל הבית המספק מעין אביזר מרשים לצרכי נוחות מבחינת מזג האוויר. הפרגולה נועדה לווסת את תנאי מזג האוויר כדי שהאנשים הנמצאים בו יוכלו ליהנות מאווירה נעימה יותר. הפרגולה החשמלית למעשה מתקפלת בלחיצת כפתור ונפתחת באותה הדרך וכך תוכלו לשלוט גם על העיצוב הכולל של החלל החיצוני לבית ולא רק בתוכו.

מאמרים נוספים:

בואו נדבר על היתרונות של פרגולות אלומיניום

האלומיניום כחומר גלם נחשב לחומר קל במשקלו ועל כן ההובלה וההתקנה יהיו פשוטות הרבה יותר מאשר בפרגולת עץ. בנוסף, האלומיניום הינו חומר שלא דורש תחזוקה מתמדת בניגוד לעץ ועל כן ניתן לשטוף אותו אחת לכמה זמן והוא יישמר לאורך זמן. יתרון משמעותי נוסף לקלילות של החומר זה שניתן להרכיבו ולהתקינו בבניין מגורים ולא רק בחצרות של בתים פרטיים. לעומת זאת, החסרונות שבחומר הם … ראשית, מראה תעשייתי יותר ולא "נטורל" כמו העץ. חיסרון נוסף שניתן למנות לחומר האלומיניום הוא המחיר, מחיר האלומיניום יקר יותר מאשר עץ. פרט אחרון שניתן לומר בנושא הוא שבמידה ובחרת בפרגולה חשמלית, קחו בחשבון כי התחזוקה השוטפת של החשמל תצריך מכם תשומת לב וזמן.

חומרים נוספים

אמנם הפרגולות הנפוצות ביותר שתוכלו למצוא בשוק הן מעץ ומאלומיניום אך ישנן אופציות נוספות לבניית פרגולה מחומרים נוספים. לדוגמא, תוכלו למצוא פרגולות העשויות מברזל, מה שנדיר למצוא במדינת ישראל מהסיבה הפשוטה שהברזל נחשב לחומר כבד מאוד וקשה. חומר נוסף שניתן לבנות ממנו/ בעזרתו פרגולה הוא הזכוכית אך יש לזכור כי זכוכית כחומר גלם פחות גמישה משאר החומרים ועל כן ההמלצה היא לשלב זכוכית עם חומרים נוספים וזאת לצורך עיצוב בלבד. לרוב, תמצאו פרגולות מאלומיניום המשלבות זוכית.

התקנה

זכרו, כאשר תתכננו רכישה והתקנת פרגולה, קחו בחשבון יום התקנה שלם לכל 20 מ"ר של פרגולה (כשמדובר בעץ) ותוסיפו עוד יום או יומיים לצורך צביעת הפרגולה והתייבשותה. בעלי המקצוע, ברובם, ינסו לשכנע אתכם לצבוע את הפרגולה לאחר ההתקנה בכך למעשה הם יחסכו יום נוסף לצביעת הקשרים לפני שלב ההתקנה- על כן, תוודאו עם המתקין שעשה את השלב הנ"ל מבעוד מועד.

לסיכום…

הפרגולה נועדה לתת מענה לצורך נוחות בישיבה מחוץ אל כותלי הבית. בחום, שתספק צל ובחורף, שתספק מכסה מפני הגשם. כמו הרבה מוצרים אחרים גם כאן, תוכלו למצוא מגוון רחב של פרגולות העשויות ממגוון של חומרי גלם, תוספות וכו… גם כאן, אנו נמלית להתייעץ עם בעל מקצוע.

תוכן עניינים

בניית בריכות שחייה
בניית בריכות שחייה

בניית בריכות שחייה כבר לא רק לעשירים! בניית בריכות שחייה – היום זה כבר ברור. עוד ועוד ישראלים בונים בריכת

בניית דק
בניית דק

בניית דק – יותר ויותר אנשים בוחרים לשלב בחצר ביתם דק המאפשר להם למצוא פתרון פונקציונלי ושומר על העיצוב לחצר.