Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מחסן גינה כמו בחלומות שלך

הגינה היא המקום להירגע, לבלות, לשחק; אבל כמו בכל גינה ביתית ואפילו ציבורית, חשוב מאוד לתחזק אותה על מנת שהיא תהיה נעימה לשימוש ושימושית עבור כולם. לשם תחזוקת גינה שוטפת, יש צורך לאחסן את הכלים השונים על ידי מחסן בגינה, על מנת לשמור על גינה מהחלומות – במציאות.

גינות בבתים פרטיים הם המקום להירגע, לשחק ולבלות עם חברים. יש היוצאים לגינה על מנת לגדל בה פירות, ירקות וצמחים שונים; יש היוצאים אליה כדי לעשות "על האש" עם בני משפחה וחברים; ויש שמשתמשים בגינה כפינת משחקים לילדים.

גינות הן כיף גדול, אולם גם מקום שיש לתחזק, לנקות ולתפעל בקביעות על מנת לשמור אותו כמקום נעים ונחמד לשהייה. ה"בלאי" של גינות גדול וקצר מועד – עלים נערמים, לכלוך שמצטבר, צמחים שנובלים בהיעדר טיפול וניקיון שיש לעשות כל העת.

איך עושים זאת נכון? איך מתחזקים גינה בקביעות, בלי "לשבור את הראש", בצורה מסודרת ומאורגת? הכלי החשוב ביותר בגינה הינו בכלל לא כלי שניתן להחזיק ביד – אלא מקום אחסון לכל כלי הגינה והתחזוקה של הגינה עצמה. לשם כך אתם צריכים מחסן בגינה, שיוכל לאחסן בנוחות ובאופן בטוח את כל הכלים הנחוצים לכם.

מחסן לציוד טיפול וטיפוח הגינה

מחסן בגינה הינו מקום האחסון המושלם לאחסון הציוד הנחוץ לכם לטיפול וטיפוח הגינה שלכם. ככל שהוא גדול יותר, כך ניתן לחלק אותו לפי סוגי ציוד וחומרים המאוחסנים בו – ציוד לעבודה בגינה, כלים לתיקונים ותחזוקה של מתקנים בתוכה, חומרי ניקיון שונים, כלי ניקיון וציוד נוסף.

כך למשל, אם בגינה שלכם ישנם צמחים, ירקות ופירות, יש צורך בכלים לעבודת הטיפול והטיפוח שלהם – לצרכי השקיה, ניקיון סביב הצמחים, אמצעי שתילה של צמחים שונים ואפילו חלפים לחלקים בגינה שנשברים (כמו עציצים למשל).

באותו אופן, אם בגינה שלכם יש מתקני משחקים כגון נדנדות או טרמפולינה, או להבדיל מתקן מנגל לצליית בשר על האש -מחסן בגינה יכול להיות הדרך הטובה והקרובה ביותר לאחסן את ציוד התחזוקה שלהם, לרבות כלים לתיקון מפגעים ותקלות, חלקים שונים לביצוע פעילות בהם ואפילו חומרים החיוניים להפעלתם (כמו פחמים או מיכלי גז עבור מכשירי צליית בשר לגינה).

מאמרים נוספים:

סדר וארגון במחסן גינה

מחסן גינה יכול בקלות להיות מבולגן ולא מסודר; כלים עלולים להתפזר בכל מקום בתוכו, מדפים עלולים להישבר, וגם הצבת הציוד, הכלים והחומרים בתוכו אינה תמיד מאורגנת לפי קטגוריות וסוגים של ציוד המאוחסן בו.

חשוב מאוד להקפיד על סדר וארגון במחסני גינה, כדי למצוא בקלות את מה שצריך בכל רגע נתון, ולא פחות חשוב מכך – כדי לשמור על בטיחות הנכנסים והיוצאים ממחסן הגינה שלכם. חוסר סדר, במיוחד עם כלי גינה גדולים שעלולים להיות חדים, או חומרים בעלי פוטנציאל מסוכן, עלול לגרום לפגיעות, פציעות ואסונות – שכבר קרו לצערנו לא פעם בתוך וליד מחסני גינה ברחבי העולם.

איך לסדר מחסן?

לשם תחזוקת הסדר והארגון במחסן גינה, חשוב מאוד לשמור על שלמותו: על המדפים להיות חזקים ויציבים, ועל הארונות (אם ישנם) להיות מהודקים למקומם. כמו כן, חשוב לבצע חלוקה ברורה של ציוד וחומרים המאוחסנים בו לפי סוגים וקטגוריות.

בנוסף, מומלץ מאוד למנוע גישה לא מבוקרת של ילדים, או גישת ילדים בכלל, אל המחסן בגינה שלכם; בדרך כלל, אין להם מה לחפש שם, וילדים באופן כללי הם פוטנציאל כאוס לא קטן במחסן ובכל מקום…

מיכל פלסטיק או קניית מכולה?

ישנם כמובן סוגים רבים של מחסנים לגינה. ניתן להשתמש במיכל פלסטיק, או בארונות פלסטיק, כמחסן בגינה; על פי רוב, פתרון זה מספק שטח אחסון קטן עד בינוני, אם כי ישנם גם מחסני פלסטיק גדולים יותר, בדרך כלל בהזמנה אישית.

מצד שני, ישנה אופציה של קניית מכולה שתשמש כמחסן בגינה. זהו פתרון אחסון בעל שטח גדול למדי וגם מאובטח יותר, שכן מכולות עשויות פלדה ובעלות מנעולים קשיחים יותר מאשר דלתות של מחסני פלסטיק.

כמובן שבכל פתרון אחסון ציוד בגינה, צריך להתחשב בגודל השטח של הגינה בכלל, וגודל השטח שתרצו להקצות עבור מחסן בגינה. מכולות תופסות שטח רחב, לעומת מחסני פלסטיק שבדרך כלל תופסים שטח קטן יחסית.

תוכן עניינים

בניית בריכות שחייה
בניית בריכות שחייה

בניית בריכות שחייה כבר לא רק לעשירים! בניית בריכות שחייה – היום זה כבר ברור. עוד ועוד ישראלים בונים בריכת

בניית דק
בניית דק

בניית דק – יותר ויותר אנשים בוחרים לשלב בחצר ביתם דק המאפשר להם למצוא פתרון פונקציונלי ושומר על העיצוב לחצר.