Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה כדאי לבדוק לפני שמתקינים פרגולה בחצר

בעלי נכסים רבים מעוניינים להתקין פרגולה בחצר כדי ליהנות מהצל שלה בימים החמים. אך קודם לכן יש לדעת את התקנות והחוקים לפני שמתקינים פרגולה בחצר.

היתרונות של פרגולות אלומיניום

בשנים האחרונות רוב הלקוחות שמעוניינים להזמין פרגולה, מעדיפים לבחור באופציה של הקמת פרגולת אלומיניום לגינות עד 20 מ"ר מחומר זה וזאת לאור העמידות יוצאת הדופן של האלומיניום בפני עומסים, רמת הבטיחות שלו בשל משקל נמוך יחסית והחוסן שלו מול פגעי מזג האוויר.

לא תאמינו עד כמה הפרגולה חשובה

בשל חוסר בקרקעות ובשטחים, כל פיסת אדמה מקבלת חשיבות גדולה מאוד. הגינה היא חלקת אדמה פרטית חשובה מאוד ולכן יש נהירה רבה של לקוחות שרוכשים דירת גן בת כמה חדרים עם חצר גדולה. ואחת ההשקעות הראשונות שמבצעים בעלי הנכס בדירה זו היא פרגולות אלומיניום שהן איתנות ולכן הן האופציה האידיאלית להקמה בגינה. עבור רבים זהו מימוש חלום שבו יש להם שטח נרחב לאירוח של בני המשפחה והחברים בכל עת.

אישור מהנדס לבניית פרגולה בחצר

לעיתים הקמה של פרגולה גדולה יותר מ-20 מ"ר אף מצריכה אישור של מהנדס ולכן אצלנו תקבלו ייעוץ וליווי מקצועי מתחילת הדרך כדי לגבש יחד חשיבה על המיקום האופטימלי, הגודל הרצוי של הפרגולה ונתונים טכניים נוספים.

כיוון שמדובר במבנה הנדסי, אנו מבצעים את הסקיצות הנדרשות ומציעים פרגולה בטיחותית אשר עומדת בתקנים הישראלים המחמירים וזאת לאחר שהתקבל אישור של מהנדס קונסטרוקטור עבור הבנייה המצומצמת. בעל הנכס אמור לקבל לצורך כך היתר על פי שטח ספציפי הנמצא בתוך גבולות החצר ולא מעבר לכך. החוק מגדיר את גבולות שטח הפרגולה שהוא מכסה במקסימום חמישית מהשטח הכללי של החצר או מעל 20 מ"ר. השטח למטרת הצללה יהיה הגדול מבין האופציות הללו ויהיה עד מקסימום 50 מ"ר.

פרגולה היא הפתרון לשדרג את הבית

עשרות אלפי תושבים מכל הארץ, בין אם מהצפון, מהדרום וגם כאלו ממרכז הארץ מעדיפים בתים עם גינות ומוכנים להתקין פרגולה עבור המשפחה והחברים. לאחרונה לקוח ממרכז הארץ סיפר שהוא ואשתו חיפשו דירות למכירה בנהריה וכי המון ציינו שלגינה נדרשת התקנה של פרגולה כדי להנות ממנה וכי הם מוכנים לקזז את העלויות האלו ממחיר הנכס.

האישור של הרשות המקומית

רבים מעוניינים לרכוש דירת גן בת מספר חדרים שיש בה חצר גדולה. המגמה היא לאפשר לילדים ליהנות מהמרחבים ולבדוק את כל הפרמטרים הנחוצים כדי לבנות פרגולה בחצר. מכיוון שיש רשויות מקומיות שמאפשרות לבנות פרגולה ללא היתר בנייה ואילו רשויות אחרות כן מחייבות הוצאה היתר בנייה, יש לבדוק בשלב ראשון את המדיניות של הרשות המקומית ובהתאם לכך לקדם את ההליכים השונים.

לפני שמתקינים פרגולה בחצר יש להכיר בהגבלות של הפרגולה

לאחרונה רוב הלקוחות מזמינים פרגולה אשר עשויה מאלומיניום וזאת לאור ההתאמה המיטבית של חומר זה למטרה זו, יש לוודא שיצרן הפרגולות מבצע הליך זה באמצעות חומרי גלם אשר אושרו למטרה זו. כדי לקבע את הפרגולה יש לוודא שהמתקין מחבר קורות פלדה בחלק העליון של המשטח הישר בשטח של כארבעים אחוז מהשטח הכללי של ההצללה. את הפרגולה מתקינים בחצר כאשר סביבה הכול פתוח ואין שטח בנוי כמו קיר של הבית או של המחסן.

הגבלות של הפרגולה

בתהליך ההקמה של הפרגולה, המתקינים המיומנים מקבעים את מיקומה של הפרגולה באמצעות חיבור של קורות פלדה בחלק העליון של המשטח הישר בשטח של כארבעים אחוז מהשטח הכללי של ההצללה. את הפרגולה מתקינים בחצר כאשר סביבה הכול פתוח ואין שטח בנוי כמו קיר של הבית או של המחסן.

העובדים המנוסים מתקינים את הפרגולה ומבצעים את כל החיזוקים הנדרשים. לאחר מכן הקונסטרוקטור יגיע לשטח כדי לבדוק את ההתקנה ולאשר שהכול בטיחותי ואין סיכון מיותר. גם נציגים של הרשות המקומית יגיעו כדי לבדוק את גודלה של הפרגולה ואת מיקומה שהוא תואם את האישורים המדויקים שהתקבלו בהיתר הבניה.

מאמרים נוספים:

 

זה הזמן ליהנות מהגינה

כעת אפשר להציב מתחת לפרגולה שולחן יציב עם כמה כיסאות נוחים, כדי להתרווח, ליהנות מהשקט ומהשלווה וליצור זמן איכות עם בני המשפחה או עם החברים. צלחת עם פלחי אבטיח או מלון תתאים תמיד וכל מי שנמצא בחצר ייהנה מהמטעמים, מהבריזה הנפלאה בשעות אחר הצהרים ומהצל של הפרגולה שמציבה סטנדרטים חדשים באורח החיים בבית.

תוכלו לשדרג עם התקנה של מקרן כדי לראות משחקי ספורט עם החברים, הילדים יוכלו לשחק פיפ"א בסוני והנשים יוכלו לראות סרט מרגש או סדרה.

פרגולה היא הבסיס לחוויות שלכם. אנחנו מתקינים בכל רחבי הארץ כי לכולנו מגיע להנות. נשמח לעזור לכם בכל עניין ושאלה – צוות פרגולן.

תוכן עניינים

בניית בריכות שחייה
בניית בריכות שחייה

בניית בריכות שחייה כבר לא רק לעשירים! בניית בריכות שחייה – היום זה כבר ברור. עוד ועוד ישראלים בונים בריכת

בניית דק
בניית דק

בניית דק – יותר ויותר אנשים בוחרים לשלב בחצר ביתם דק המאפשר להם למצוא פתרון פונקציונלי ושומר על העיצוב לחצר.